Se srandou jde všechno líp!

2. Špatné zprávy

30. března 2013 v 19:01 | srandolog |  Cesta ke štěstí
Jess bydlela s jejím bratrem Dennym v malém bytu v paneláku. Denny byl zvyklý, že se Jess často nevracela domů. Věděl, že chodí na hrob jejích rodičů. Jess měla hodně těžký život. Rodiče jí umřeli když jí byl jeden rok. Do svých čtyř let žila v dětském domově. Pak si jí adoptovali nějací cizí lidé, myslela si, že bude zase šťastná. Všichni jí to při nejmenším říkali. Ale ve skutečnosti tomu bylo jinak. Její náhradní rodiče jí neustále mlátili za věci, které ani neudělala. Do svých jedenácti let pak byla opět v dětském domově. Denny si jí odtamtud vzal hned, jak za ní mohl mít plnou odpovědnost, tedy v jeho osmnácti letech. Nyní mu už bylo 20 let, pořád se ale choval jako puberťák. Když se jednou Jess ale neukázala doma 3 dny, začal mít i on strach. Šel se zeptat do školy, ale ani tam o Jess nikdo nic nevěděl. Potom šel na hrob a prohledával okolí, až jí našel. Nevypadala, že je mrvá. Tep měla i dýchala, ale Denny si byl jistý, že nespí. Zavolal sanitku.

"Omlouváme se, ale opravdu nevíme, co jí je." oznamoval sklesle doktor Dennymu.
"Bude v pořádku? Probere se? Pro boha, řekněte mi přece něco!"
"Asi bude kepšpí když to řeknu rodičům. Vy jste její bratr, ne? Kdy dorazí vaši rodiče?"
Denny probodl doktora pohledem. "Kdy dorazí moji rodiče?! Kdy dorazí její rodiče? Sakra doktore, proberte se! Ty už nedorazí nikdy!" zařval na celou chodbu až se po něm ohlídlo pár lidí.
"Ach tak.. To mě mrzí," poznamenal doktor aby projevil náznak lidskosti, ale bylo vidět, že je mu to úplně jedno. "A nějaký zákonný zástupce?"
"Já jsem její zákonný zástupce." řekl Denny s hrdostí.
"Ach tak.. No, Jessica má pravděpodobně nějaké srdeční problémy. Můžu vám přesně říct, co se jí teď bude dít." pravil přísně. "Vlastně ne jenom teď, ale pravděpodobně do konce života."
"Mluvte! Pro boha, mluvte přeci!"
"Jessica má velké problémy s tlakem," řekl doktor a odmlčel se. Pak dodal: "Ale není to její jediný a ani zdaleka největší problém. U Jessici je problém v tom, že se u ní mísí několik problémů. Má špatnou srážlivost krve, to je známá věc. Proto by neměla moc pít. Má ale i velmi nízký tlak, a proto by měla pít hodně. Opravdu nevím, co vám mám teď doporučit. Ale spíéš ať pije, to je důležitější. Jinak zase někde omdlí. Kdyby cítila že to na ní jde, měla by si sednou a nohy dát nahoru. Dvakrát denně ať pije kafe. Což je taky o důvod víc, aby pila opravdu hodně. Taky by nebylo na škodou, aby jedla čokoládu. Ta také velmi pomohá. A sportovat, ale to myslím, nebude problém.. Tlak ale táké není její největší problém. Tentokrát očividně neomdlela kvůli tlaku. Ona měla totiž velmi vysoký tep. Má srdeční potíže. K tomu vám ale, bohužel, zatím víc neřeknu." řekl doktor a pokojně odkráčel do jeho kanceláře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama