Se srandou jde všechno líp!

Vražda na dětském táboře - 2

18. srpna 2012 v 11:20 | srandolog
"Náástup!" informoval všechny děti v táboře zvon na malém táborovém náměstíčku. Ačkoliv tam chlapci již před tím byli, museli si dát všichni kolečko okolo tábora, protože spousta se docourala až o pět minut později. Na remcání dětí co tam byly včas, odpovídali vedoucí jen slovy: "Jeden za všechny, všichni za jednoho.", čímž ovšem děti neuspokojily a ty si remcaly dál. "No, ale co jsme chtěli," začal mluvit hlavní vedoucí Aleš. "Kdo má z domova nějaké řízky, salámy a podobně, snězte to nejdéle dneska! Co se týče programu; do večeře máte ještě čas si vybalit, po večeři začneme táborové téma."
"jaké je táborové téma?" vyzvídal nějaký mladší chlapeček. "Nechte se překvapit. Napovím jenom, že se vám to bude určitě líbit."

"Večeřéé" hlásil zvon dvojtým zacinkáním.
"Už mám docela hlad," postěžoval si Kubímu Jen. "Já tak normálně." odpověděl s nezájmem bratr. K večeři byla červená kaše s párkem. Kubí nesnášel párky, takže ten svůj věnoval hladovému bratrovi. Kaši snědl a šel do chatky. O chvíli později dorazil do chatky i Jen. Dohadovali se spolu, jaké by mohlo být táborové téma. Oba se přitom váleli na postelích, pod sebou již rozdělané spacáky. Jen spal na palandě na hoře, pod ním Kubí. Na druhé palandě spal dole Michal, a nahoře zůstávalo místo pro Freda.

Na dalším nástupu už byla dražba. fungovalo to totiž tak, že když někdo někde něco našel, dal to do dražby. Když to byla věc nějaké dívky, dražilo se dřepy, když chalpce, kliky. Když někdo předražil majitele, mohl po něm něco chtít a za to mu dát tu věc. Například mytí nádobí, nebo vyndavání pavouků a škvorů z chatky. Jen byl velmi chytrý chlapec, a vydražil Michalovu baterku. Sice za ni musel dělat třicet kliků, ale mít Michala v hrsti, to za to stálo!
Další probíranou věcí bylo téma. Okolo toho dělali vedoucí doposud velké tajnosti, hlavně Aleš.
"..No, a konečně tedy, tématem tábore je..."

Konec druhé části
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama