Se srandou jde všechno líp!

Kapitola 4. - Alexovi je stále hůř

14. července 2012 v 17:33 | srandolog
Ráno se první vzbudila Jenn. Bylo ještě brzy, a tak nechtěla budit ostatní. Nahlédla do vedlejšího stanu, jestli už vstal Fred. Měla štěstí, už vstal. Zeptala se ho, jestli se nechce projít, a on souhlasil. "Počkej chvilku, jen vezmu Alexe," poznamenala Jenn a vlezla do stanu. Dlouho se nevracela. Když vylezla celá bledá, málem se ji Fred lekl. "Co se stalo?" vysoukal ze sebe. "Je mu zle.. Moc zle. Rána na krku se mu zahojila, to má v pořádku.. Ale nevím, chloroform by přece tohle nedokázal.." vzlykala, a vytáhla psa ze stanu. Bylo vidět, že mu není zrovna nejlíp. "Je tady..Tady někde.. Veterinář?" ptala se chudák vystrašená Jenn. "Jo, kousek odtud ve vesnici," neztrácel hlavu Charlie. "Pojď, hned tam zajdeme." "Charlie, ty jsi už vzhůru?" divila se Jenn. "No, vaše debata se nedala přeslechnout. Tak pojď, jdeme. Frede, půjdeš také?" Fred kývl a šlo se. Charlie si přehodil psa přes rameno, a ten ani nic nenamítal. Jenn měla tvář plnou slz, a marně se jí chlapci snažili utěšovat. "Kdybych tam bývala nešla, kdybych nebyla tak paličatá! Nic by se nemuselo stát.." "To máš sice pravdu," řekl Charlie. "Ale ani by ses nedozvěděla o těch dětech. A Alex se určitě brzy uzdraví. Viď, Alexi?" Alex utrápeně olízl Charliemu ruku, a vypadalo to jakoby se na Jenn usmál. "Budeme tam už brzy?" řekl Fred už asi popáté. "Ano," mínil Charlie. "Támhle je už kostelní věž, která je vždycky to první, co jde z vesnice vidět. Můžeme tam rovnou nakoupit v nějakém obchodu, těch je tam spousta. Jak znám starýho dobráka Willa, bude si tam Alexe chtít nechat alespoň pár dní. Jenn zbledla. "Pár dní?! No to si děláš legraci." "No, tak si vyber," zachoval rozum Charlie. "Buď Alexe nikam nepošleš, nebo to budeš muset vydržet bez něj!
Když se trojice dětí vrátila ke stanům, byli už všichni vzhůru. "Taky jste mohli říct, že někam jdete." Poznamenal Joe. Hned toho však nechal, když uviděl výraz tváře u Jenn. "Co se stalo?" Jenn však nebyla schopna odpovědět. "Byli jsme u zvěrolékaře ve vesnici, a ten řekl, že si tam Alexe pro zatím ponechá." Joe zmlkl. Věděl, co Alex pro Jenn znamená. A taky věděl, že na ni nemusel hned tak vystartovat. "Promiň.." "Já se nezlobím," vyrazila ze sebe a rozběhla se do stanu, ve kterém teď nikdo nebyl. Zatáhla zip stanu, natáhla se na karimatku a zachumlala se do spacáku. Bylo to zvláštní, když ji Alex neležel u nohou. Jenn byla zoufalá. Věděla, že se teď chová jako malá ufňukaná holka. Jenže to ji bylo jedno. Alex byl její jediná slabina..
Zip se rozepnul. "Ale no tak, Jenn," do stanu vešel George s Charliem. Jenn si okamžitě utřela slzy. Nechtěla, aby ji kluci viděli brečet. Jenže to nešlo. Hned tam měla další. Chtěla něco říct, jenže ji selhal hlas. Pokusila se na chlapce usmát, to bylo ovšem jediné co se jí povedlo. "Stavil jsem se ještě u veterináře. Prý je Alex jenom nemocný, dostal nějakou chřipku či co z toho trnu. Nechá si ho tam maximálně tři dny, pak bude určitě zdravý jako rybička." Domluvil George. "Určitě?" ujišťovala se na pohled mnohem klidnější Jenn. "Určitě." Řekl s jistotou Charlie. Jenn utřela poslední slzy a usmívala se. Když věděla, že Alexovi není nic vážného, byla klidná. Styděla se za svoje chování. A protože to ostatní věděli, nepřipomínali jí to. Byli to opravdoví kamarádi.
"Meli, uděláš snídani?" poprosil Michael. "Mám pocit, jako bych týden nejedl." "Také že je už jedenáct! Úplně jsme zapomněli na snídani!" vykřikl Joe. "Však se toho zase tak moc nestalo. Prostě si uděláme snídani a oběd v jednom." Vyřešila celou situaci Melisa.O půl hodiny později již nesla na stůl opečenou slaninu, vejce na měkko, rajčata, okurky, chleba, vařené brambory a kuřecí řízky. "Mňam," libovali si všichni. "Ještě bude jahodový koláč s tvarohem. A donesu vám pomerančovou limonádu." Obsluhovala Melisa. "Sedni si a najez se, já to prosím tě donesu," zasáhla Jenn a donesla koláč a limonádu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama