Se srandou jde všechno líp!

Kapitola 2. - Utáboření a Hadí show

14. července 2012 v 17:31 | srandolog
První se vzbudil Joe. "Tak vstávejte, lenoši. Už tak mě dost vzalo, že první noc jsme spali ještě v domě. No jo, ještě nebyl čas postavit stany. Ale dneska to nebudeme odkládat, a vrhneme se na to hned po snídani." Pět dětí se právě probudilo a potom co Joe domluvil přikývlo. I s Joem vstaly, vyčistily si zuby, převlékly se.. "Tak pojďme." Řekl nakonec George. A Emily to ihned zopakovala: "Tak pojďme, tak pojďme." Emily ve skutečnosti patřila Melise. No a Alex - ten patřil Jenn. Šestice dětí vstala a šla dolů na snídani. "Dobré ráno." Zaznělo šestihlasně." "Haf!" štěkl souhlasně Alex. "Dobré ráno" zopakovala Emily. Děti usedly ke stolu a pustily se do namazaných chlebů s ovocem. "Máte to moc dobré, paní." Hostitelka, neboli Charlieho mamka se na Melisu usmála. "Děkuji." Když děti dojedly a pomohly Charlieho mamince umýt nádobí, šly i se svými věcmi na louku a začaly stavět stan. "Jenn! No tak, nestůj tam jako solný sloup a podej mi to kladivo!" volal Michael. Jenn se ohradila: "Nestojím jako solný sloup, protože tu pomáhám Melise. Vybalujeme věci, kdyby něco. A malým dětem kladivo do ruky nepatří." "To ufňukaným holkám taky ne." "Michaele! Jennifer!" okřikl je Joe. "Jennifer, moc dobře víš, že je na svůj věk inteligentní, no a co, že je mu teprve deset! A nevidím důvod,. Proč by v tomhle věku nemohl mít v ruce kladivo. A mimochodem, Michaele, nemusíš hned tak agresivně reagovat." Michael sklopil uši, protože neměl rád, když na něho starší bratr křičel. A zároveň byl do Jenn zamilovaný až po uši, takže se ji rychle omluvil a napřáhl k ní ruku. Ta ji stiskla, a Michael byl štěstím bez sebe. Joe i Georgie to zpozorovali, a vyprskli smíchy. Oba věděli, o co jde, Michael sám jim to kdysi říkal. Charlie se taky zasmál, protože mu to již dávno došlo. Melisa a Jenn na sebe nechápavě koukli, a vybalovali dál. A Michael zčervenal, a tak si radši vzal to kladivo a pracoval dál na upevňování stanu.
Když stan stál, děvčata tam dala věci, spacáky a rozhodla o tom, kdo kde bude spát. Chlapci mezitím běhali po louce a smáli se na celé kolo. "Taky by Vás nezabilo, když byste nám trochu pomohli," poznamenala Jenn. "Ale no tak, stejně by se nám tu motali, a vystačíme se sami." okřikla ji Melisa. Michael se tam začal plést a snažil se pomáhat. "Miku, běž za kluky, stejně se nám tu jenom motáš, my to s Jenn zvládneme." Michael zčervenal a nenápadně si vypařil. "Víš, co by mě zajímalo, Meli?" "Nevím, co?" "Čemu se kluci tak chechtali.." prozradila Jenn. "No jo, no." Odpověděla s nezájmem Melisa, a zavolala na kluky: "Miku! Joe! George! Charlie! Pojďte sem, ukážu Vám, kde bude kdo spát! Mimochodem, Alexi, ne, ty nebudeš spát na mých nohách, nýbrž u Jenn. Jasné?" zatvářila se na oko přísně, ale potom se zasmála. Když byli kluci "se vším seznámeni," jak to nazvala Melisa, začal Joe: "Chcete jít na tu hadí show už dnes?" Michael počkal, až co řekne Jenn. Od obou dívek však bylo slyšet jen "Ne," a tak Michael hlasoval pro možnost "Ne" také. "Tři na tři," hvízdl Charlie. "Proč nechcete jít, holky?" "No, já osobně jsem unavená, a.." "Takže se jde," skočil ji do řeči Joe. "Máme jedenáct lístků, a je nás šest. To znamená, že pět z nás to může vidět dvakrát, jeden z nás jen jednou." "Já osobně si myslím, že mi to bude stačit jednou." řekla Melisa a usmála se. "No, to je teď jedno," mínil Charlie. "Prostě půjdeme, a když se to někomu nebude líbit, tak na to příště jít nemusí." Dodal ještě, vstal a vylezl ze stanu. Ostatní ho následovali. "Nemyslím, že je dobré nechávat to tu jen tak samotné. A ještě k tomu, také nemyslím, že je dobré brát s sebou Alexe a Emily." "Ty nemyslíš asi vůbec, Charlie, co?" poznamenala ostře Jenn. "Jennifer!" zakřičel Joe. Jenn se zvedla, a šla směrem k lesu. Ne k té části, která patřila Charliemu, nýbrž na druhou stranu. "Alexi! Poběž!" zavolala na svého psa. "Jenn, tam nechoď," křičel za ni Charlie. "Tam to patří našemu sousedovi -panu Blackovi-, ten to tam vždy na léto někomu pronajme. Není to zrovna příjemný chlapík, ten pan Black. Víš, jak Tě seřve, jestli zjistí, že tam lezeš?" Jenn už však nevnímala a běžela lesem. "Chtěli Tě nechat u stanů, abys hlídal," stěžovala si Jenn psovi. Ten soucitně zakňučel. Nenáviděl, když jeho panička je smutná. ""Haf, haf," snažil se ji utišet. "Alexi, já mám nápad," "Wrrrrrrrr." Začal vrčet Alex a Jenn se zarazila. Položila mu ruku na krk, na znamení, že má přestat. "Musí se něco dít. Alex vrčí, jenom když je blízko nás nepřítel," uvažovala.
Mezitím se pětice dětí blížila k show. "Už se nemůžu dočkat!" křičel George. "Určitě to bude skvělé!" pokračoval Charlie. "No, já si nemyslím, že to bude až tak senzační. Ale taky se moc těším." Dodal Joe. Melisa poslouchala debatu kluků a po očku pozorovala Michaela. "Lístky," řekl přísným hlasem mužný pán s velkým, hnědým kloboukem. "Tady, prosím," řekl Joe a usmál se na pána. Ten však jen pokynul směrem ke vchodu a otočil se k jiným návštěvníkům. "Jime! Frede!" nelítejte tu jako střelení!" napomínala maminka dva chlapce, kteří seděli vedle nich. Ti se jen ušklíbli, a dál se hádali o to, kdo bude kde sedět. "Tak si střihněte," navrhl Joe. Chlapci na něj nechápavě pohlédli. "No, takhle.. Charlie, ukážeme jim, jak se to dělá."
"Kámen!"
"Nůžky!"
"Papír!"
"Vyhrávám," ušklíbl se Charlie. "No jo, no," řekl s nezájmem Joe. "A teď to zkuste Vy."
"Kámen!"
"Nůžky!"
"Papír!"
ozvalo se. "Ale Ty jsi podváděl.." rozbrečel se jeden z chlapců. Druhý do něj strčil a sám se posadil na místo vedle Melisy. Usmál se na ni. První chlapec dál brečel a tulil se k mamince. "Kolik mu je?" zeptala se Melisa chlapce druhého. "Sedm," řekl chlapec. "Ale on je Jim takové naše zlatíčko. Víte, my táboříme na druhé louce, tam.." "Vím kde to je," odvětila Melisa. "My kempujeme tady na té. Nechcete se přestěhovat taky na tuhle louku? Mimochodem, ty jsi Fred, viď?""Už to tak asi bude," usmál se Fred a hvízdl, protože právě v tu chvíli vešel na pódium muž, který měl kolem hlavy obmotanou jedovatou kobru královskou. "To jsem zvědavý, co s ní bude dělat," zašeptal Charlie.
"Dobrý den. Jmenuji se Thomas Gree. Je mi potěšení přivítat Vás na hadí show. Můžete si být jistí, že nebude litovat vašich peněz. Tato show je prostě velkolepá! Hadí muž.. Co si vlastně pod tím představíte? Člověka velice mrštného, či osobu s hady? V našem případě můžete klidně obojí.. Ale teď dost mluvení, a spíše se podíváme, co se stane s mým kamarádem Robertem, když pobude v malé bedně plné hadů.. No, uvidíte sami!" Pan Gree odešel z pódia. Vzápětí tam ovšem přišel jiný muž, v rukách nesouc bednu středních rozměrů. Bednu postavil na zem a odklopil víko. "Fůůůj!" vykřikla Melisa, protože z bedny vykouklo několik syčících hadích hlaviček. Muž se zahleděl na diváky, ukázal pár akrobatických kousků a najednou byl v bedně. Přišel tam pan Gree a bednu zaklopil. Chvíli se ozývalo syčení. Pak se víko "samo" odklopilo, a muž vylezl z bedny. Bez sebemenšího škrábnutí, kousnutí, nebo zranění. Malý Jim jen koulel očka a usmíval se od ucha k uchu. Joe byl plně zabrán do show, což Charlie, George a Michael ostatně taky. Melisa se schovávala za Freda, protože pohled opět již na syčející vykukující hady se ji zrovna moc nelíbil. "Nyní pauzu od hadů, a koukněme se na tyto zvláštní ještěrky, slepýše. Je tu nějaký dobrovolník?" Chlapcům okamžitě vystřelila ruka nahoru. "Tak třeba Ty, v tom modrém triku tam nahoře," Než Fred došel na pódium, úplně zčervenal. "Jak se jmenuješ, chlapče?"
"Fred."
"Tak fajn, postav se sem, tak.. Oblékni si tohle.. Ne, takhle ne.. Jo, takhle.. Super.. Tady ten klobouk.. A tuhle síťku přes rameno.. Jasné?" Fred jen kývl. V převleku nějakého lovce motýlů nebo co to mělo být vypadal spíše směšně, než mužně, jakž asi vypadat měl. Teď na scénu přišel nějaký muž v přestrojení.. Pan Gree, jak později usoudil Fred. Jak se v divadélku ukázalo, Fred skutečně motýli chytat měl. Moc mu to ovšem nešlo. Pan Gree si lehl do "trávy". Mezitím se na něj uvelebilo asi padesát slepýšů. Pan Gree se opatrně zvedal. A najednou se odněkud ozvala hudba. "Aha, to si motýlkář, tedy vlastně Fred, zapnul rádio, či co to vlastně bylo." Uvažovala Melisa. Pan Gree začal na hudbu tančit a dělat obdivuhodné kousky. Mezitím z něho ovšem ani jeden slepýš nespadl. Ozval se klakson a scéna skončila. "Hloupost," trval na svém Michael. Joe mlčel. Očekával od toho více. Potom následovalo ještě několik kousků, ale žádný z nich už nebyl tak.. Zábavný.
"Alexi.. Já se bojím." Šeptala psovi do ucha Jenn, když uslyšela blížící se kroky. Dala Alexovi pokyn, že se má schovat a sama vylezla na strom. Jak se ukázalo později - vylézt na strom byl dobrý nápad. Mohla pozorovat dění tam dole, a bylo nepravděpodobné, že by si jí někdo všiml. Kroky se přibližovali. Jenn se neodvažovala pohnout. Ano, mohl to být jen kolemjdoucí, ale.. Přece jen tady nemá co dělat. A proč Alex vrčel? To nedělá normálně, to dělá jenom.. "když je na blízku nepřítel!" uvažovala Jenn. "Carle, pohni! Tom se zblázní, jestli to nebudeme mít hotové!" "Tak si to zkus sám, ty troubo! Ale né, velevážený pan Dick Thompson přece nehne ani brvou! Víš jak je to těžký? Zvlášť, když sebou ty dva pořád mrskaj." Poslední větu řekl Carl - jak Jenn usoudila že se jmenuje - nějak podezřele potichu. Jenn se třásla strachy. Vykukovala skrz větve, a prohlížela si oba chlapy. Ten první, zřejmě Carl, měl na sobě černou koženou vestu. "Ta musela být ale drahá!" uvažovala Jenn. Měl stejně barevné džíny, které mu ladili s botaskami. A k tom kšiltovku, takže mu moc do obličeje vidět nebylo. Přesto si však Jenn byla jistá, že si jeho obličej prohlédla dostatečně, a že by ho později poznala. Druhý muž, pravděpodobně Dick, měl na sobě Světle hnědé kraťasy, sandále stejné barvy, bílé triko a také kšiltovku - hnědou. Carl nesl velkou bednu, ve tvaru rakve, a očividně mu to dělalo problémy. A pak mu bedna vypadla z rukou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama